Черно море с трета победа на чужд терен! Бурабия бележи два при 3:1 над Локо на "Лаута"

28.11.2015 / 16:02 1

Черно море взе трета победа на чужд терен през сезон. В среща от 17-ия кръг на "А" група "моряците" надиграха Локомотив с 3:1 на стадиона в квартал "Лаута" в Пловдив. Два пъти за трите точки се разписа Мехди Бурабия, а веднъж - Матиас Курьор, който вече има 7 гола в първенството.

През първото полувреме "моряците" показаха отлична голова успеваемост. В 7-ата минута те откриха резултата при първата си ситуация в срещата. Тодор Паланков пое топката пред наказателното поле, подаде по фланга на Даниел Георгиев, който центрира по земя, а Матиас Курьор засече по прекрасен начин от движение - 0:1. Последва натиск на Локомотив, но в 39-ата минута Черно море удвои. Стефан Станчев подаде ниска топка пред малкия пеналт, където Мехди Бурабия се вклини между централните бранители на съперника и наказа Ясин Ел Харуби – 0:2.

След почивката пловдивчани хвърлиха всичко в предни позиции и в 57-ата минута върнаха едно попадение. Македонският нападател Зоран Балдовалиев овладя пред наказателното поле, отвори си позиция за стрелба и с премерен удар в долния десен ъгъл не остави шансове на Китанов. Впоследствие устремът на Локомотив се засили, но пловдивчани показаха неумение пред гола. Вместо това в добавеното време Черно море получи дузпа за нарушение срещу Педро Еуженио, която Бурабия превърна в трети гол - 1:3.

Локомотив (Пд) – Черно море 1:3

Голмайстори: Балдовалиев (57); Курьор (7), Бурабия (39), Бурабия-дузпа (90+2)

Локомотив): Ел Харуби, Стамов, Дишлиев (29 – Вълчев), Тунчев, Стоянов, Траянов, Велев, Йорданов, Кики (60 – Карагарен), Ласиман (19 – Балдовалиев), Камбуров

Черно море: Китанов, Станчев, Траянов, Жиньо, Венков, Клок (64 – Стенио), Паланков, Д. Георгиев (75 – Ж. Петков), Бурабия, Райков (64 – Еуженио), Курьор

Съдия: Станислав Тодоров

Жълти картони: Кики (Л); Траянов, Жиньо, Венков (Ч)