Черно море сдаде трофея след драма с дузпи под Аязмото! Пропускът на Марчин се оказа решаващ (снимки)

09.12.2015 / 20:13 5

Черно море сдаде купата на България.

Преди минути отборът на Кольо Спасов изгуби с 3:5 от Берпое след дузпи в 1/4-финален мач в Стара Загора.

Редовното време и продълженията завършиха 0:0, като при дузпите решаващ се оказа пропускът на Марчин. Полякът би втората дузпа, но Илко Пиргов спаси удара му. Любопитно е, че Пиргов пази с контузия, която получи в 102-рата минута.

От "моряците" точни бяха Стенио, Расим и Педро, а за заралии вкараха Георги Динков, Иво Иванов, Станислав Костов, Исмаил Иса и Елиаш, който постави точка на спора.

След загубата Марчин се разплака и се наложи да бъде утешаван от съотборниците си.

Иначе Черно море игра тактически правилно, като през първото полувреме Матиас пропусна да открие резултата от чисто положение. В 118-ага минута пък Спас Делев от домакините бе изгонен с втори жълт картон за фаул срещу Педро.

Съставът на Черно море: Китанов,  Георгиев (ж.к)., Кулибали (112-Буркхардт, ж.к.), Траянов, Венков, Клок (ж.к., 75-Стенио), Паланков (ж.к.), Расим (ж.к,) Васев (85-Райков), Матиас, Педро.