Черно море тресна Славия с 3:1 в София

19.09.2014 / 18:49 1

Черно море победи с 3:1 Славия като гост в двубой от 9-ия кръг на "А" група. Живко Петков откри за "моряците" с глава след центриране от корнер в 10-ата минута. Това бе второ попадение за нападателя след това срещу ЦСКА в предния кръг. Вторият гол за варненци бе дело на Иван Коконов, който се разписа в 51-ата минута. Той вкара с техничен и много красив удар от над 23-24 метра.

В 56-ата минута Мишел Платини върна едно попадение за домакините. Славия имаше две отлични възможности за изравняване. Първо домакините получиха възможност да изпълнят двоен удар в наказателното поле на Черно море. Мишел Платини обаче стреля високо над вратата. В 81-ата минута Мичел Бургзорг нацели напречната греда на вратата пазена от Георги Китанов. В даденото от съдията продължение Симеон Райков вкара изключително красив гол от пряк свободен удар.

Това бе втора победа за Черно море през това първенство и първа за тима като гост. Славия пък влезе в серия от шест поредни загуби. Варненци вече имат девет точки.

Черно море: Георги Китанов, Кирил Котев, Стефан Станчев, Михаил Венков, Сашо Александров, Стенио Дос Сантос ж.к., Марчин Буркхардт (74 Мирослав Манолов), Георги Божилов, Симеон Райков, Иван Коконов (70 Бекир Расим), Живко Петков ж.к. (87 Живко Атанасов)