Черно море удари Шумен при ветераните

13.10.2015 / 19:00 0

Ветераните на Черно море победиха Шумен с 3:2 в първия кръг от държавното първенство. Двубоят се игра в Провадия.

„Моряците“ дръпнаха с 2:0 още в първия четвърт час. В 7-ата минута Енгибар Енгибаров центрира отляво и намери Тодор Каменов, който овладя топката и я пусна покрай вратаря за 1:0. Малко след това Бойко Каменов удвои резултата с удар отблизо. В 32-ата минута Тошко Каменов можеше да реши мача като излезе сам срещу противниковия страж, но не успя да го преодолее.

Шуменци успяха да върнат едно попадение в началото на второто полувреме чрез Захари Димитров. Даниел Калчев покачи на 3:1 в полза на Черно море в 70-ата минута, а 5 преди края Михаил Георгиев оформи крайния резултат, след като засече с глава центриране от корнер.
В четвъртък варненския Спартак излиза срещу Светкавица на стадион „Локомотив“ в друг двубой от първия кръг на държавното за ветерани.