Черно море на 3 точки от топ 6 след победа над Ботев (снимки)

02.11.2014 / 16:27 2

Черно море победи с 2:1 Ботев в мач от 14-ия кръв в "А" група. Успехът приближи варненци на 3 точки от шестото место, което сега се заема от "канарчетата".
„Моряците“ изиграха много силно първо полувреме. В първия четвърт час домакините имаха възможности за гол, но пропуски направиха Мирослав Манолов, Тодор Паланков, Марчин Буркхардт и Иван Коконов.

В 20-ата мин падна и първият гол. Марчин Буркхардт центрира от корнер, защитник на Ботев изби топката, която попадна на волето на Матиас Курьор и той я прати в мрежата – 1:0. В 22-ата мин Паланков овладя отбита от вратаря топка, финтира го и я изпрати в опразнената мрежа за 2:0. В самия край на полувремето гостите отправиха 2-3 удара към Пиргов, но не успяха да го застрашат.

Втората част също започна с надмощие на „моряците“, като в 57-ата мин Коконов излезе сам срещу вратаря, но отправи лек удар и Стаховяк  изби в корнер. В 62-ата мин Ботев се върна в мача, след като Мариян Огнянов намали от пряк свободен удар. До края на двубоя Черно море пропусна да увеличи преднината си чрез Миро Манолов и Симеон Райков. Силите на гостите пък не стигнаха за нещо повече и така варненци записаха нов успех в шампионата.

Черно море – Ботев Пд 2:1

Голмайстори: Курьор (21), Паланков (23); Огнянов (63)

Черно море: Пиргов, Александров, Котев, Венков, Клок, Стенио, Паланков, Буркхард (90 – Д. Атанасов), Курьор (85 – Ж. Петков), Коконов (59 – Райков), Манолов

Ботев Пд: Стаховяк, Христов, Инез, Николов (31 – Р. Колев), Филипов, Гамаков (75 – Цветанов), Иршак, Балтанов, Огнянов, Ал. Колев, Цветков (46 – Чунчуков)

Съдия: Станислав Тодоров

Жълти картони: Паланков (ЧМ); Балтанов (Б)