Черно море води 58 минути на Лудогорец, но допусна пълен обрат. Синът на Илиан Илиев с дебют на 17 години

09.09.2016 / 23:13 5

Черно море допусна обрат и загуби домакинството си срещу Лудогорец с 1:3 в среща от 6-ия кръг на Първа лига.

Домакините поведоха на Градския стадион в Каварна в 39-ата минута след автогол на Хосе Луис Паломино, но след почивката бразилците Вандерсон (58) и Марселиньо (75, 84) донесоха трите точки за шампионите от Разград. Това е втора поредна загуба за Черно море, чийто тим във втори пореден кръг допуска три попадения.

Гостите от Разград започнаха с всичките си титуляри, като треньорът им Георги Дерменджиев не спести сили на нито една от звездите предвид старта в груповата фаза на Шампионската лига с гостуване срещу Базел следващата седмица.

Лудогорец бе по-активен в началните минути, а домакините на два пъти претендираха за дузпа след падания на Уго Секо в наказателното поле. Съдията Никола Попов обаче не посочи бялата точка в нито една от двете ситуации. В 34-ата минута пред Марселиньо от гостите се откри чудесна възможност да открие резултата, но от близка дистанция шутира неточно покрай вратата.

В 39-ата минута Черно море поведе, след като Михаил Венков центрира отляво, а Хосе Луис Паломино си вкара нелеп автогол за 1:0. До края на първата част ще се запомни само един удар на Марселиньо по земя, избит от вратаря Чанович в корнер.

Малко след почивката в 47-ата минута Марек Кузма от домакините отправи удар от дистанция, топката рикошира в крака на Паломино и кацна на напречната греда. В 58-ата минута Лудогорец стигна до изравняване. Кафу намери Мисиджан пред наказателното поле и последният центрира на далечната греда, а топката бе върната към Вандерсон, който с хубав шут прати топката в мрежата за 1:1.

Шампионите направиха и пълен обрат в 75-ата минута, когато влезлият като резерва Джоди Лукоки центрира отдясно, а Марселиньо между двама бранители реализира с глава за 1:2. И след този гол гостите продължиха да контролират играта, а в 84-ата минута Марселиньо вкара второто си попадение в мача за 1:3 с удар от границата на наказателното поле. До края срещата се доиграваше и Лудогорец резонно си спечели трите точки.

В първата минута от продължението на терена се появи синът на легендата на Черно море Илиан Илиев, който носи същите имена. 17-годишният полузащитник замени капитана Георги Илиев.