Черно море взе бронзовите медали. Стоянов щастлив, че затворили устите на скептиците

10.05.2014 / 18:48 1

Юношите старша възраст на Черно море спечелиха бронзовите медали в елитна футболна група до 19 години. В мач от последния 30 кръг днес „моряците“ завършиха 1:1 с Берое на стадиона под Аспаруховия мост. Домакините играха с 10 души от 15-ата минута, тъй като Петко Цанков бе изгонен за професионален фаул срещу откъснал се сам срещу вратаря съперник. Въпреки това в 65-ата минута Карен Мадуян откри от дузпа, а малко след това заралии изравниха. Варненци завършиха с 67 точки, колкото има и ЦСКА, но са с по-добри показатели в преките двубои. Черно море победи армейците с 3:0 във Варна и направи 2:2 в София.

„Срещу Берое бяхме без четирима титуляри – Мартин Костадинов, Кристиян Пешков и Сашо Попов са с националния в Италия, а Сами Миланов бе контузен. Отгоре на всичко, останахме с 10 души в 15-ата минута. Момчетата обаче проявиха характер и заслужено сме трети. Радвам се също, че и опровергахме скептиците. Някои хора  заявиха преди първенството, че с набор 1995 ще изпаднем от елита. Ние обаче взехме медал“, заяви за petel.bg  наставникът на Черно море Станислав Стоянов.

Шампион е Литекс, който завърши със 74 точки. Толкова събра и Левски, но „оранжевите“ са с по-добри показатели в преките им мачове.