Черно море взе първа победа у дома след автогол (видео)

22.08.2015 / 19:14 0

Черно море взе първа победа у дома за сезона, след като надигра Монтана с 1:0 в мач от VI кръг в "А" група на стадион "Тича".

В 7-ата минута "моряците" можеха да открият, но вратарят на гостите Христо Иванов изби последователно удари на Матиас и Стенио. Черно море притисна съперника и в 16-ата минута Венков нахлу отляво, но шутира в аут. 5 минути по-късно Бурабия бе изведен вляво и би ниско, но стражът на монтанци изби в корнер.

В 25-ата минута Живко Петков направи голям пропуск. Таранът се измъкна сам отдясно, нахлу в пеналта, но би слабо в ръцете на вратаря.

В 41-ата минута гостите стигнаха до първата си сериозна ситуация за гол. След центриране отдясно Сергей Георгиев бе оставен непокрит до точката на дузпата, но отправи кълбото с глава в аут.

В 44-ата минута Живко Петков бе бутнат в гръб от Михов. От пейката на "моряците" скочиха за дузпа, но реферът прецени, че няма основание до отсъди такава.

Второто полувреме също започна с по-активна игра на Черно море и това даде резултат след красив автогол. В 51-ата минута Бурабия центрира и защитникът на Монтана Асен Георгиев в опит да изчисти топката, я насочи с глава в своята врата - 1:0.

В 60-ата минута централният нападател на домакините Живко Петков напусна принудително заради контузия в глезена и бе сменен от Бижев.

В 63-ата минута Сергей Георгиев бе изведен на чиста позиция след перфектен пас на Здравко Лазаров, но насочи топката край гредата.

Между 70-ата и 72-рата минута резервата Бижев пропусна да покачи резултата в полза на домакините. Първо нападателят проби добре и отправи мощен удар, след който топката се отклони от пръстите на вратаря и рикошира в лявата странична греда. След това Матиас поднесе кълбото на тепсия на Бижев, но той стреля отблизо в аут.

В 79-ата минута 19-годишният нападател Илиян Неделчев записа дебют за домакините и в професионалния футбол, заменяйки Васев. Малко след това Неделчев заработи картон на Пашов, а после получи и първия си жълт картон.

,Съставите:

Черно море (3-4-3):  Китанов - Станчев, Кулибали, Венков - Клок, Паланков, Стенио (90+3 - Буркхардт), Бурабия - Матиас, Васев (79-Неделчев), Петков (60-Бижев)

Монтана: Иванов, Ангелов (60-Дости), Михов, Ас. Георгиев, Попов, Пашов, Ст.Генчев, Л.Генчев (59-Лазаров), Минчев, Илиев (46-Поплатник), С.Георгиев

Съдии: Ангел Ангелов, Иван Вълчев, Мартин Ангелов

Жълти картони: Клок, Китанов, Неделчев, Паланков/Ангелов, Пашов, Поплатник