Черно море взе точка от шампиона в Разград. Матиас им вкара, Еуженио дебютира!

03.10.2015 / 21:52 5

Снимка: Булфото, архив

Лудогорец и Черно море завършиха 1:1 в мач от XI кръг в „А“ група в Разград. Матиас Курьор изведе гостите напред в 46-ата минута, а Клаудио Кешеру изравни в 55-ата минута. В края дебют за варненци записа Педро Еуженио.

Треньорът на гостите Никола Спасов заложи на 4-3-3, като изненадата беше, че в сърцето на отбраната на Кулибали партнираше Стенио дос Сантос.

Варненци започнаха добре и в 5-ата минута след пас на Бурабия Матиас излезе на добра позиция, но не успя да открие резултата.

В 17-ата минута Кешеру от домакините уцели гредата на варненци. Осем минути по-късно Моци задържа за фланелката Живко Петков при центриране от фаул, но съдията реши, че няма основание да свири дузпа за "моряците".

В 45-ата минута удар на Райков бе блокиран от Натанаел.

В 46-ата минута Матис Курьор бе изведен от дълбочина от Бурабия сам срещу вратаря и копна технично кълбото над него - 0:1. В 55-ата минута Кешеру майсторски изравни - 1:1.

Черно море продължи да играе активно и да търси втори гол. На два пъти Райков не успя от фаул, Бурабия пък шутира встрани.

В 84-ата минута Китанов изби в корнер удар с глава на Кешеру. Пет минути по-късно Педро Еуженио смени Райков и записа дебют за Черно море.

Секунди по-късно Бижев нахлу към пеналта и бе фаулиран от Терзиев. Съдията не отсъди фаул, след това двамата се удариха рамо в рамо, Бижев бе изтласкан настрани и топката му избяга.

Съставите

Лудогорец: Борян, Василев (46-Мисиджан), Моци, Терзиев, Минев, Препелица, Дяков (66-Лукоки), Натанаел, Марселиньо, Кафу (46-Анисе), Кешеро

Черно море: Китанов – Георгиев, Кулибали, Стенио, Венков – Клок, Паланков, Бурабия - Райков (89-Еуженио), Матиас (90+3 - Васев), Петков (79-Бижев)

Съдия: Николай Йорданов

Жълти картони: Марселиньо, Минев, Терзиев/Кулибали, Георгиев, Петков, Бижев, Клок