Давутоглу: Пускаме високоскоростен влак от Истанбул до София

15.12.2015 / 14:58 4

Снимка: "Стандарт"

Турция пуска високоскоростна жп линия между София и Истанбул. Това съобщи турският премиер Ахмед Давутоглу след като проведе среща с българския си колега Бойко Борисов, пише "Стандарт".

И изтъкна, че страната ни ще участва в големите транспортни проекти, които предвиждат.

Отношенията между двете страни ще са приоритетни в енергетиката, земеделие, търговия и инвестиции, обясни той. И изтъкна, че търговският обем на Турция от 5 млрд. долара ще бъде повишен.

Предвиждаме интерконекторна газова връзка за доставка на газ от Азербайджан до България.

Турското население в България е мост между страната и Турция и ние заедно ще полагаме грижи за него, каза още турският премиер.

В рамките на регионалните политики ние обсъдихме някои въпроси. Единият от тях беше съвместна работа с Гърция, стана ясно от Давутоглу. Проблемът с мигрантите от Сирия е друг въпрос, по който двамата са разговаряли.

През април ще осъществим среща на високо равнище между двете правителства, каза още Ахмед Давутоглу.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
29
0
морският (преди 10 години)
Рейтинг: 37444 | Одобрение: 21759
ББ пак го използваха в PR инициативите на Давутоглу .

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама