Дубълът на Черно море с точка в Стара Загора

21.10.2014 / 18:30 0

Дублиращият отбор на Черно море завърши 1:1 при гостуването си на Берое в мач от 12-ия кръг на Младежката група до 21 години.

В 4-ата минута Илиян Неделчев от състава на варненци получи пас от ляво на наказателното поле и стреля. Михаил Михайлов отби, топката попадна в Мартин Костадинов, който стреля и откри резултата за възпитаниците на Станислав Стоянов.
5 мин. по.късно Кирил Личев центрира от пряк свободен удар, топката бе избита от защитата, но след това отново центрирана в пеналта. Там гостите се опитаха да организират изкуствена засада, която не се получи и кълбото попадна във Венцислав Иванов, който технично преодоля вратаря за 1:1.
Двата тима имаха по няколко положения през първото полувреме, като за Черно море Карен Мадоян стреля над вратата, а Кристиян Пешков отблизо с глава се размина с малко с това даде нов аванс на „моряците“.
След почивката темпото на игра не бе на особено ниво, но отново имаше ситуации за голове. Стефан Иванов, Илиян Неделчев и Кристиан Пешков отправиха удари, които не поразиха мрежата.
Треньорът на варненци Станислав Стоянов призна, че е доволен от точката с оглед на това, че футболистите му са пътували пет часа до Стара Загора и въпреки това са издържали физически.