Душко Благовестов е №1 и на ССК Черно море

10.12.2014 / 19:15 0

След като бе определен за №1 на Спортното училище „Георги Бенковски“, Душко Благовестов оглави и десетката на сдружението на спортните клубове Черно море. Тази година е изключително успешна за боксьора на Димчо Савов. Той стана втори на младежката олимпиада в Нанджинг, грабна бронзов медал на световното за младежи в София и спечели титлите в кат. до 56 кг при младежите и мъжете в държавното на България.
За отбор на годината в колективните спортове бе награден Черно море-Порт Варна. Баскетболистите взеха бронзовите медали в Националната лига и играха финал в турнира за Купата на България. №1 в индивидуалните спортове пък са гимнастиците от Интерком груп-Черноморски юнак, които станаха първи при мъжете и жените отборно както в държавното първенство, така и в турнира Купа България.
Сдружението награди и единайсет подгласници на Душко Благовестов. Това са: Мариела Николова (ветроходство, треньор Александър Минков), Марио Терзиев (модерен петобой, Георги Михайлов), Борис Босилков (кану-каяк, Христина Николова), Петър Тодоров (вдигане на тежести, Пламен Генчев), Асен Великов (баскетбол, Денислав Коцев), Владимир Урумов (вдигане на тежести, Живко Томов), Даниел Николов (ветроходство, Александър Минков), Христос Маринов (спортна гимнастика), Стоян Недев (вдигане на тежести, Живко Томов).