Душко Благовестов със сребърен медал от олимпиадата

27.08.2014 / 10:59 0

Варненският боксьор Душко Благовестов спечели сребърен медал в турнира от вторите младежки олимпийски игри, които завършват днес в Китай. На финала в кат. 56 кг българинът отстъпи по точки пред кубинеца Ибанес Диас. Това е пето отличие за страната ни в Нанцзин, преди това титли спечелиха Лидия Ненчева в стрелбата и Божидар Андреев в щангите, а Бетина Темелкова и Кирил Милов взеха сребро съответно в джудото и борбата.

След малко на ринга ще излезе вторият ни финалист - в кат. 81 кг. Световният шампион за младежи Благой Найденов ще се бие за олимпийска титла срещу Вадим Казаков от Казахстан. По-късно през деня - за 14 ч. българско време е насрочен финалът при ансамблите в художествената гимнастика с участието на България, Русия, Узбекистан и Казахстан.