Двама от Черно море повикани в националния тим

30.08.2015 / 15:37 1

Снимка: Chernomorepfc.bg

Наставникът на националния отбор на България до 19 г. Светослав Тодоров повика двама футболисти на Черно море за две контроли в Шотландия. Срещите в Правец са на 2 и 4 септември и за тях от варненската школа се стягат Емил Илиев и Стефан Иванов.

Тази възраст на “моряците” обаче загуби във ІІ кръг от Елитната футболна група до 19 г. На стадиона под Аспаруховия мост варненци посрещнаха Левски и отстъпиха с 2:3 в инфарктен мач, съобщи официалният сайт на варненци.

В 25-ата минута домакините проспаха една изритана топка и “сините” откриха, а 30 по-късно вече водиха с 2:0 след точно изпълнена дузпа. Варненци се хвърлиха “ва банк” и Валентин Йосков удари греда. В 70-ата минута Николай Минков подаде “по конец” на Николай Богданов и резултатът беше намален за 1:2. Последва нова греда на Йосков, който се реабилитира в 85-ата мин, вкарвайки за 2:2 с глава след центриране на Марин Сираков. В даденото от съдията допълнително време Левски се възползва от грешка и направи 2:3. По този сценарий “моряците” отстъпиха преди седмица с 1:2 и на ЦСКА на старта на първенството в старшата възраст.

В следващия кръг Черно море гостува на 7 септември в 17 ч. на София 2010.

Черно море U19: Павлин Евтимов, Георги Гушлев, Кристиян Калудов (46 – Николай Богданов), Стоян Илиев (65 – Момчил Милков), Светослав Павлов, Кристиян Събев (46 – Николай Минков), Емил Илиев, Даниел Димитров (60 – Марин Сираков), Стефан Иванов, Слави Славов, Валентин Йосков