Екшън на футболен мач в Аксаково

31.05.2014 / 19:21 1

С див екшън ще се запомни мачът от последния кръг в Североизточна "В" група, който реши спора за първото място. Бенковски Бяла победи Черноморец Бяла с 1:0 в Аксаково и се завърна в професионалния футбол. В 65-ата минута Борислав Иванов шутира с глава, вратарят на Черноморец отклони топката и Пламен Божанов я насочи към вратата. Около голлинията стражът захлупи кълбото, но тъчреферът Мирослав Симеонов даде знак, че има гол и тръгна да се изтегля към центъра. Тогава централният защитник на Черноморец Калоян Иванов побесня, изтича към Симеонов и го блъсна, след което асистентът се строполи по гръб на тревата до тъч-линията.

Седем футболисти на Черноморец наобиколиха арбитъра да му искат обяснение, а центранлият нападател на тима Пламен Иванов си съблече фланелката и демонстративно я изрита. Наложи се главният съдия Радо Станев да потушава страстите, но все пак играта бе прекъсната за около три минути.

В този момент Калоян Иванов вече бе тръгнал да се прибира гол до кръста към съблекалнята, но реферът Станев го извика обратно на терена, за да му покаже директния червен картон.

- Това е подигравка. Топката не бе минала голлинията. В Белица ни ощетиха по същия начин – заяви Иванов. Нападателят на гостите Димитър Брашнаров обаче уточни:

- Тъч-реферът бе прав, тъй като кълбото бе с повече от метър вътре.

Според наредбата за глупавата си постъпка юношата на варненския Спартак Калоян Иванов трябва да бъде наказан между шест месеца и една година. Победата пък позволи на Бенковски да завърши на върха със 75 точки и след седем години отново да играе в „Б” група. Футболистите получиха купата за първото място от председателя за ЗС на БФС Варна Благой Калфов. Купа за второто място бе връчена и на Светкавица.