Ексклузивно! Хакерска атака е причина за тоталния срив на Фейсбук!
Хакерска атака е причина за тоталния срив във фейсбук! Преди минути на редкационната поща на "Петел" пристигна съобщение, което дословно гласи:
"Здравейте! Фейсбук беше ударен от CyberBlack.
Атаката е направена с цел да бъде сложена по-силна защита на сайта."
Минути по-рано фейсбук излезе с кратко съобщение:
„Нещо се обърка. Работим за възможно най-бързото отстраняване на проблема.Можете да се опитате да презаредите страницата”, се казва в съобщението на Фейсбук.
Приложението за чат „Фейсбук Месинджър” също работи със затруднения.
Ето и какво се знае до този момент:
Фейсбук се срина! В момента няма достъп до социалната мрежа! Такова е положението от 22:00 часа насам!
Това на практика е най-големият срив в цялата история на Фейсбук!
Такава беше и ситуацията преди 4 дни, когато отново нямаше достъп за няколко минути.
На 24 септември социалната мрежа отново бе без достъп за около15 минути. След това влизането беше силно затруднено.
_349x465.jpg)
Компанията Фейсбук реагира бързо на оплакванията за срива на социалната мрежа. В интернет беше публикувано съобщение за информация на притеснените потребители.„Нещо се обърка. Работим за възможно най-бързото отстраняване на проблема. Можете да се опитате да презаредите страницата”, се казва в съобщението на Фейсбук, пише блиц.
Най-голямата социална мрежа в света "Фейсбук" е претърпяла най-продължителния пълен срив в историята си на 11 юни 2014 г.
Тогава сривът е бил около 30 минути.
Стотици милиони потребители от цял свят не успяха да влязат в системата.
Припомняме, че на 21 септември платформата за чат и разговори онлайн "Скайп" се срина в целия свят и абонатите нямат възможност да влязат в профилите си и да се възползват от услугите.
От компанията излязоха в последните минути с изявления, в което обявяват, че работят усилено за отстраняването на проблема, който причини срив на платформата. „Работим усилено, за поправим проблема, заради който някои потребители не могат да се регистрират и да използват Скайп. Извиняваме се за всички неудобства и ще информираме постоянно нашите потребители”, се казва в съобщението.
„Някои потребители, т.е. целия свят” – подиграват се потребители в социалните мрежи.
Потребителите не могат да се логнат, а от компанията препоръчаха използването на уебверсията. Според коментари в социалните мрежи, обаче, и тя не работи, пише Блиц.
Следете всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна в Petel.bg!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Бъдете с нас навсякъде и през вашия мобилен телефон!
Очаквайте подробности!
Приложението за чат „Фейсбук Месинджър” също работи със затруднения.
Следете всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна в Petel.bg!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Бъдете с нас навсякъде и през вашия мобилен телефон!
Очаквайте подробности!

