Еквадор мечтае за осминафиналите след обрат срещу Хондурас

21.06.2014 / 06:23 0

Еквадор победи с 2:1 Хондурас в мач от група "D" на Мондиал 2014, който беше от огромно значение и за двата отбора след загубите им съответно от Швейцария и Франция на старта. По този начин еквадорците останаха в борбата за класиране на осминафиналите, докато Хондураспочти сигурно ще напусне турнира след груповата фаза, пише "Спортал".

В герой за Еквадор се превърна нападателят Енер Валенсия, който отбеляза и двата гола във вратата на Ноел Вайядарес. Футболистът на Пачука вече има три попадения на Мондиала, като се изравни с Томас Мюлер, Карим Бензема, Ариен Робен и Робин ван Перси. За Хондурас точен бе Карло Костли, който откри резултата в 31-ата минута, но малко по-късно Валенсия изравни, а в 65-ата минута донесе трите точки на южноамериканците.

Карлос Костли водеше атаката на Хондурас, но тимът беше без Уилсън Паласиос, който получи червен картон при загубата от Франция.

За Еквадор в предни позиции бяха Фелипе Кайседо и Енер Валенсия. Мачът започна доста динамично и с няколко остри влизания на футболисти от тима на Хондурас, но това не беше изненада предвид представянето на момчетата на селекционера Луис Фернандо Суарес срещу Франция. Първият жълт картон не закъсня и той бе за централния защитник на Хондурас Виктор Бернардес, който трябваше да е много внимателен до края на двубоя.

В 6-ата минута Оскар Гарсия опита изстрел, но без успех. Еквадорците отговориха с невероятен пропуск на Енер Валенсия четвърт час по-късно. Нападателят овладя топката по много добър начин, измъкна се от Мейнор Фигероа, но прати топката над наречната греда. Последва хубава атака на Хондурас и коварен изстрел на Роджър Еспиноса, но и той не затрудни Александър Домингес.

Хондурасците играеха все по-добре и Бернаредес беше близо до гола, но изстрелът му с глава мина встрани от целта. В 31-ата минута пас от дълбочина намери Карлос Костли и той с безпощаден шут опъна мрежата - 1:0 за Хондурас. Еквадор изравни само три минути по-късно. Щастлив рикошет след удар на Паредес прати топката към Енер Валенсия и този път нападателят не сбърка. Това бе негов втори гол на Мондиал 2014, след като той се разписа и във вратата на Швейцария.

В 44-ата минута Бернардес отправи опасен удар от фаул, а в самия край на полувремето гол заХондурас беше отменен. Първо Костли уцели гредата, а после Бенгтсон направи добавка, но реферът Бенджамин Уилямс видя, че последният си помогна с ръка и не зачете попадението.

След почивката Еквадор се опита да притисне съперника и се настани по-продължително в половината на Хондурас. В 58-ата минута Филипе Кайседо влезе на скорост в наказателното поле и беше спънат от Фигероа, но съдията не отсъди дузпа и даде само корнер в полза на "трикольорите". Те продължиха да нападат, но центриранията на Антонио Валенсия и Минда не носеха заплата за високите бранители в бяло.

В 65-ата минута Валтер Айови центрира от фаул и неособено високият Енер Валенсия скочи най-високо, за да вкара с глава втори гол за Еквадор. Хондурасците не се предадоха и веднага създадоха няколко интересни ситуации пред вратата на Александър Домингес. В 77-ата минута Костли поиска дузпа, но и този път реферът от Австралия си замълча.
В края Хондурас се постара да стигне до равенството, но умората, а и липсата на класа, попречиха на отбора да застраши сериозно вратата, пазена от Александър Домингес.