Ерата на Испания приключи! Шампионът е аут от световното, Чили и Холандия на 1/8-финал

18.06.2014 / 23:55 1

Първата сензация на Мондиал 2014 е факт. Световният шампион Испания напусна надпреварата още след втория си мач в група „В“, след като изгуби от Чили с 0:2. Чилийците заслужиха успеха с агресивен футбол и убийствена преса и хвърлиха в луд възторг над 60 000 свои фенове на „Маракана“. Те убиха интригата още до почивката с два красиви гола на  Едуардо Варгас в 20-ата минута и Шарл Аранхис – в 43-ата. Испанците живнаха в първите 15 минути на второто полувреме, но след пропуск на Бускетс Чили отново взе иницитивата и не я изпусна докрая. В последните минути техният вратар Клаудио Браво спаси сериозни удари на Иниеста и Касорла. В 6-минутното продължение пък с гола се размина и Серхио Рамос.

Така ерата на Испания приключи, след като тимът спечели титлите в три големи първенства в периода 2008/2012– две европейски и едно световно. Със сигурност треньорът Висенте Дел Боске ще подаде оставка, а някои от старите пушки като Касияс, Шави и Чаби Алонсо също могат да преустановят кариерата си в националния.

Холандия и Чили пък са първите отбори, които се класираха за 1/8-финалите на Мондиала. Те имат по 6 точки и в пряк спор помежду си ще определят победителя в група „В“, който най-вероятно ще избегне Бразилия в първия кръг от елиминациите. Двубоят между Испания и Австралия ще е протоколен.