Ескана спечели фуболното шоу за купата "Комфорт 2014". Комфортци се класираха трети (снимки)

12.10.2014 / 15:13 1

Фото Румен Сарандев

Отборът на Ескана АД спечели шестото издание на футболния турнир на малки врати за купата „Комфорт 2014“. В надпреварата участваха 12 утвърдени варненски фирми - представители на строителния бранш.

Във финалния мач Ескана АД победи Евро микс с 4:3 след дузпи. Редовното време на изкуствения терен в Морската градина завърши без отбелязани голове. С огромна заслуга за триумфа е вратарят на Ескана АД, който спаси две дузпи. На трето място се класира Комфорт I, който прекърши с 1:0 Планекс в малкия финал. Попадението падна през второто полувреме, след като адвокат Константин Димитров шутира коварно, топката се отклони от крак на съперник и влетя в мрежата.

Победителят получи купата, а първите четири тима заслужиха и флагчета. Голмайстор на турнира е Виктор Милушев от Евро микс със 7 гола. Наградите бяха връчени от организаторите г-н Атанас Костурков и г-н Марин Йорданов.

За шестте успешно реализирани футболни турнира в периода 2009–2014 г. Комфорт с удовлетворение споделя следните факти: участвали са отбори на 28 строителни фирми, голямата част от които всяка година. Изиграните мачове са 138, в които са вкарани повече от 600 гола. В последния турнир бяха реализирани 97 гола в 20 срещи.

За първи път футболната надпревара бе проведена през 2009 г. като част от инициативите, посветени на двадесетия юбилей на Комфорт ООД. Поради големия интерес инициаторите превърнаха турнира в традиционен с идеята да се провежда всяка есен, събирайки на спортната площадка фирмите от строителния бранш в морската столица.

Тазгодишният футболен турнир е част от кампанията, посветена на четвъртвековния юбилей на Комфорт ООД. Детски празник, дюлгерски събор, ден на отворени врати са част от инициативите, свързани с отбелязване на празника. Кулминацията на тържествата ще е на 1 декември. На своята рождена дата Комфорт ООД ще покани партньори и приятели да вдигнат наздравица за един наистина успешен четвърт век и идващите след него години.