Еврострашилището с нов впечатляващ успех! Лудогорец превзе "Максимир" и би рекорда на Левски

12.12.2013 / 21:53 1

Отборите на Динамо (Загреб) и Лудогорец завършиха при резултат 1:2 в последен мач от груповата фаза на Лига Европа.

В 28-ата минута българите матираха своя опонент с атака като по учебник. Роман Безяк подаде с едно докосване към Марселиньо, който изведе майсторски Даниел Абало сам срещу вратаря. Испанецът с лекота прати топката в мрежата за 0:1. Две минути по-късно Михаил Александров отправи топовен изстрел с десния крак, но стражът на домакините бе заел добра позиция и изби в корнер. В 35-ата минута "орлите" имаха идеална възможност за отбелязване на втори гол. Шоко изведе Марселиньо отляво по атаката. Бразилецът обаче не успя да обработи добре кълбото и се забави да напредне. След като бе настигнат от бранителите на Динамо, бразилецът стреля високо над напречната греда. Секунди преди края на първата част тимът от Загреб успя да изравни. Чоп се възползва от разбъркване в наказателното поле и с глава прати кълбото зад Владислав Стоянов. В 72-ата минута Лудогорец отново ликуваше, тъй като Роман Безяк вкара второ попадение. Светослав Дяков потърси Абало, който овладя и подаде в наказателното поле към Безяк. Словенският национал скри топката на Шимунич и с прецезен удар не остави шанс на стража Сандомиерски. Малко по-късно Жуниор Кайсара, който се намира в страхотна форма, се впусна по лявото крило и стигна чак до аутлинията. Фланговият състезател върна топката към Александров, който без да губи време стреля, но вратарят на домакините показа завидни умения изби в корнер.

ДИНАМО - ЛУДОГОРЕЦ 1:2

0:1 Абало 28 1:1 Чоп 45 1:2 Безяк 72

ДИНАМО (ЗАГРЕБ): Сандомиерски, Шимунич, Иво Пинто, Чалушич, Лима, Адеми, Памич (73-Халилович), Брозович, Соудани (81-Бечирай), Фернандес, Чоп

ЛУДОГОРЕЦ: Иван Чворович, Шоко, Козмин Моци, Георги Терзиев, Жуниор Кайсара, Светослав Дяков, Христо Златински, Михаил Александров, Марселиньо (80-Ешпиньо), Дани Абало, Роман Безяк

Временно класиране 1. Лудогорец - 13 т. 2. Черноморец - 7 3. ПСВ Айндховен - 7 4. Динамо (З) - 1