Фантастичен вратар отказа Бразилия, домакините с нулево реми срещу Мексико

17.06.2014 / 23:57 1

Домакинът и фаворит номер едно за световната титла Бразилия изненадващо се сгромоляса пред пълните трибуни на 64-хиледния Ещадио Кастелао във Форталеза срещу Мексико. Петратният първенец на планетата завърши 0:0 с тима от Северна Америка във втория мач от група “А” на Мондиал 2014.

Играчите на Луиш Фелипе Сколари отново разочароваха може би в голяма част от срещата с играта си, но въпреки това основната причина да не стигна до втора победа се казва Гилермо Очоа. 28-годишният вратар на Аячо направи четири фантастични спасявания, по две във всяко полувреме отказа "златистите", докато "ацеките" пробваха рефлекса на Жулио Сезар в даденото от рефера продължение.

Така двата тима водят в групата с актив по четири точки, след като Бразилия стартира с 3:1 над Хърватия, а Мексико победи с 1:0 Камерун. Африканците са последния противник на Неймар и компания от груповата фаза, но преди това утре излизат срещу "шахматистите".