Феновете на Черно море с лош спомен от Констанца. Вижте какво се случи по време на последната им визита там

02.09.2015 / 10:00 1

Черно море ще използва паузата в първенството, за да изиграе контролна среща с Виторул в Констанца в събота.

Феновете на „моряците“ обаче пазят лош спомен от последната си визита в румънския пристанищен град. През 2009 година воденият от Никола Спасов тим гостува за проверка на Фарул, който тогава е в елита на северната ни съседка.

Срещата, която се е играе в 4 части по 30 минути, е прекратена малко преди последният съдийски сигнал. Причината е, че в последните минути фен на Фарул се доближил до оградата, където са били привържениците на Черно море, и е свалил едно от знамената, след което побягнал.

Това провокирало 50-ината ултраси на варненския клуб и те нахлули на терена. Главният рефер свирил преждевременно края при резултат 4:4. За варненци вкарват Георги Илиев – на два пъти, Георги Какалов и Йордан Юруков.

Впоследствие привържениците дори атакували сградата, където се намирали съблекалните на двата тима. В резултат на това двама от футболистите на румънския отбор са пострадали.