Ферер спря Гришо в Монте Карло и го лиши от мястото в Топ 15 на ранглистата

17.04.2014 / 17:57 0

Григор Димитров се справи с двама испанци по пътя си към осминафиналите в Монте Карло, но там бе спрян от трети представител на тази толкова успешна тенис нация, особено що се отнася до мачовете на клей - загуба с 4-6 2-6 от световния №6 Давид Ферер, за когото това бе четвърти спечелен мач от общо пет срещи с българина.

Гришо имаше да защитава 180 точки от миналогодишния четвъртфинал, което означава, че през следващата седмица ще загуби мястото си в Топ 15 на ранглистата и ще се смъкне с две места до №16. От друга страна има голяма вероятност още следващата седмица да се завърне в Топ 15, стига да се представи добре на предстоящия турнир в Букурещ.

Първият сет на днешния двубой предложи всичко - обрати, битка за всеки гейм и множество красиви разигравания. Да, и грешките не липсваха, но като цяло играта бе атрактивна, а зрителите имаха множество поводи да аплодират двамата тенисисти. За съжаление именно по-големият брой грешки коства на Гришо загубата в този откриващ сет.

Всичко започна отлично за първата ни ракета, който след уверена игра спечели първите два гейма на мача, но пък последва период, преминал под диктовката на Ферер - испанецът от една страна бе агресивен, но от друга се опази от непредизвикани грешки и като цяло показа най-доброто, на което е способен. От другата страна на корта Григор допускаше множество неточности и резултатът бе пет поредни гейма в сметката на финалиста от 2011 г.

При 2-5 Гришо започна гейма с два гръмотевични уинъра от форхенд и бекхенд, малко след това проби, а при 4-5 отново притисна противника си и дори стигна до дюс, но в крайна сметка Ферер успя да измъкне подаването си, а с това и да поведе със сет аванс.

Във втория сценарият бе подобен - Григор продължаваше да е автор на някой от най-красивите отигравания, но за всяко едно такова правеше по 3 непредизвикани грешки, а Ферер продължи да бъде все така стабилен, без да допуска каквито и да е било спадове. Световният №6 поведе с ранен пробив, а при 3-1 имаше шансове за нов, но този път Димитров успя да се измъкне, и то по един заслужаващ аплодисменти начин - смела игра, нова порция уинъри и здрава битка във всяко едно разиграване.

След добрата игра дойде ред на поредния спад за Гришо, а към това добавете продължаващият да играе на едно много високо ниво Ферер и ефектът бе спечелването на три поредни гейма от страна на испанеца, а с това бе сложена точка на спора в днешния двубой.

Сега за Григор Димитров предстои пътуване по посока Румъния, където през следващата седмица 22-годишният българин ще играе в Букурещ и за първи път в кариерата си ще е водач в основната схема на АТР турнир.