Франция тръгна с класическа победа на Мондиала, Бензема с 2 гола

15.06.2014 / 23:57 0

Отборът на Франция се наложи над Хондурас с класическото 3:0 в мач от група Е на Световното първенство. Карим Бензема откри резултата в 45-ата минута от дузпа, а в 53 вратарят на Хондурас Ноел Ваядарес си отбеляза автогол и удвои преднината на "петлите". В 72-ата минтуа Карим Бензема оформи крайния резултат.

Отборът на Франция натисна съперника си от първия съдийски сигнал. В 16-ата минута Матуиди нацели страничния стълб, след едно разбъркване пред вратата на Хондурас. В 24-ата отново удар на Матуиди стрещна страничния стълб на вратата на Хондурас.

В 44-ата минута Паласиос получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение срещу Пол Погба в наказателното поле. Карим Бензема не сгреши от бялата точка и откри резултата за "петлите", пише "Футбол 24.

Само 3 минути след подновяването на играта французите поведоха с 2:0. Карим Бензема стреля, топката се отклони в левия стълб на вратата на Хондурас, след което Ваядарес не се намеси добре и топката премина голлинията. Съдията зачете гола, като използва новата система за голлинията.

В 55-ата вратарят на Хондурас отрази нов удар на Карим Бензема. Блейс Матуиди се отличи с нов пропуск в 65-ата минута.

В 72-ата минута Карим Бензема отново се разписа и оформи крайния резултат в полза на своя тим.