Футболни таланти на Черно море с престижна победа над шампиона на Румъния

30.08.2016 / 15:08 0

Талантите на Черно море, родени 2001 година, записаха престижна победа в контролна среща в Балчик. “Моряците”, водени от Мартин Христов, надиграха шампиона на Румъния в тази възраст Динамо (Букурещ) с 4:2. Денис Ангелов откри резултата в 10-ата минута, а в 18-ата Даниел Стоянов покачи на 2:0. Преди почивката варненци реализираха трети гол чрез Дамян Дамянов. През второто полувреме гостите успяха да върнат два гола, а крайното 4:2 оформи новото попълнение Денис Ангелов.

“Много полезна проверка за нас преди старта на първенството. Динамо е наистина сериозен съперник, но ние успяхме да го надиграем. Въпреки отсъствието на основни футболисти, които се представят успешно при по-големите в елитната група до 17 години, показахме добра игра. Вижда се, че се развиваме във възходяща линия. Миналата есен отново играхме с този съперник. Тогава записахме равенство 1:1”, каза треньорът Мартин Христов. Варненци стартират първенството на 11 септември. Съставът на Черно море: Николай Стоянов, Филип Иванов, Даниел Стоянов, Дамян Дамянов, Мердин Адем, Кристиан Парашкевов, Христиан Фоти, Тугай Неджет, Велислав Василев, Иван Иванов, Денис Ангелов (Никола Караиванов, Павел Георгиев, Никола Тончев, Емре Тефък).