Германия - Аржентина в цифри

13.07.2014 / 16:47 0

Финалистите на Мондиал 2014 година в Бразилия Герамания и Аржентина след няколко часа ще решат спора за световната корона. Двата тима ще играят своя трети рекорден финал, като на този етап резултатите са 1:1, пише "Спортал". Диего Марадона изведе “гаучосите” до титлата през 1986 година в Мексико, докато четири години по-късно с гол на Андреас Бреме от дузпа Бундестима се качи на световния връх.

Именно от 24 години Германия нее стъпвала на световния връх, докато “гаучосите” не са играли финал. Двата колоса на световния футбо имат шест сблъсъка в различни фази на Мондиали, като само един път южноамериканците печелят и стигат до титлата преди 28 години на “Атцека” с 3:2.

Три пъти победител е била Германия, а два пъти срещата е завършвала наравно.
Последните два сблъсъка между двата тима бе на четвъртфиналите през 2006 в Германия и 2010 година в ЮАР. Първият път Бундестима спечели с дузпи след 1:1 вредовното врема, като “гаучосите” за първи път отстъпиха при изпълнение на 11 метрови удари, което е и последен на този момент на световно.

Преди четири лета Мирослав Клозе вкара два гола, като се бе разписал и през 2006 година, но в Южна Африка резултата бе 4:0 за трикратните световни шампиони. Цифрите са в полза на Германия!

Владеене на топката – 55% за Герчания – 54% за Аржентина

Мачовете досега – Германия (4:0 – Португалия), (2:2 – Гана), (1:0 – САЩ), (Осминафинл 2:1 – Алжир след продължения), (четвъртфинал 1:0 – Франция), (полуфинал 7:1 - Бразилия)

Мачовете досега – Аржентина (2:1 – Босна и Херцеговина), (1:0 – Иран), (3:2 – Нигерия), (Осминафинл 1:0 – Швейцария след продължения), (четвъртфинал 1:0 – Белгия), (полуфинал 0:0 – Холандия и 4:2 след дузпи)

Три титли за Германия – 1954, 1974, 1990, четири загубени финала – 1966, 1982, 1986, 2002