Гришо отново показа характер и след нов обрат е на 1/8-финал в Монте Карло

16.04.2014 / 18:21 0

Във втори пореден мач Григор Димитров срещна сериозни трудности, но и този път първата ни ракета показа характер и след близо два часа битка успя да сломи съпротивата на световния №101 Алберт Рамос, надигравайки го с 4-6 6-3 6-4.

В опит за втора поредна година да се класира за четвъртфиналите в Монте Карло и да защити спечелените през миналия сезон 180 точки, Гришо ще се изправи срещу финалиста от 2011 г. Давид Ферер. До този момент двамата са играли на четири пъти, първите три спечелени от испанеца, но пък последният завърши в полза на Димитров и доведе до спечелването на първата АТР титла в кариерата му - тази в Стокхолм след победа с 2-6 6-3 6-4.

Първият сет на днешния двубой на практика се реши още в първия гейм - в него Григор допусна няколко неточности, а на брейкбол направи двойна грешка и реално подари гейма на противника си. До края на сета хасковлията бе почти перфектен в своите подавания, губейки общо две разигравания, но пък Рамос също се представи много силно в своите геймове, играейки агресивно, допускайки малко непредизвикани грешки и поддържайки едно постоянно високо ниво.

Неприятното развитие на откриващата първа част не само, че не сломи Гришо, ами изглежда му подейства мотивиращо и 22-годишният българин поднови битката изключително амбициран да преследва победата. Усилията му бяха възнаградени с ранен пробив, последван от мощно "C'mon", a до края на сета не повтори грешката от началото на мача и успя да запази концентрация във всеки един от следващите си сервис геймове.

В третата част битката продължи с пълни сили, а предимството отново бе за Григор, който достигна до точки за пробив в първите два гейма на испанеца, но в тези моменти Рамос показа здрави нерви и след смела игра намери начин да се измъкне.

"Стомната" се счупи от третия път, след като в трети пореден гейм Гришо стигна до брейболи, този път три поредни, последва ефектна къса топка, матирала иначе отличната защита на испанеца и довела до този толкова ценен пробив.

До края на двубоя Григор не получи нови брейкболи, но пък от друга страна в своите геймове бе безпогрешен и не даде възможност на Рамос да стигне дори до дюс, камо ли до шансове да върне пробива. При 5-4 отново бе безпогрешен и не загуби точка, сервирайки за успеха, а след мощен ас на мачбол записа третата си поредна победа над испанеца, след като преди това бе загубил първата им среща.