Гришо отпадна от Ю Ес Оупън

03.09.2015 / 09:44 1

Григор Димитров напусна турнира от Големия шлем Ю Ес Оупън още във втория кръг на надпреварата след загуба от Михаил Кукушкин с 3:6, 6:7(2), 6:2, 6:4 и 4:6, пише "Новинар".

Българинът имаше прекрасен жребий и възможност да стигне далеч в турнира, но не успя да се справи с тенисиста на Казахстан след близо 4-часова битка.

Гришо показа страхотен характер, след като успя да изравни резултата. Българинът изгуби първите два сета, но се върна в мача след прекрасна игра и 6:2 и 6:4.

В решителния пети сет обаче допусна изненадващ спад в играта си и поредица от грешки в най-неудобния момент, предаде "Всеки ден".

Кукушкин успя да пробие сервиса на Димитров за 3:2, след което взимаше с увереност своите сервис геймове. А с това и не остави никакви шансове на Гришо да се върне в мача още веднъж.

Така след 3 часа и 38 минути битка напред в турнира продължава Михаил Кукушкин, който в третия кръг ще се изправи срещу шампиона от миналата година Марин Чилич.

Следете всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна в Petel.bg!

Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

Бъдете с нас навсякъде и през вашия мобилен телефон!