Гришо взе своя реванш след трудна, но сладка победа над Гранойерс в Монте Карло

15.04.2014 / 16:53 0

Марсел Гранойерс на два пъти бе влизал в ролята на черна котка за Григор Димитров, но днес сценарият бе различен и краен победител излезе първата ни ракета - 6-2 4-6 6-2 в двубой от първи кръг на Мастърса в Монте Карло.

Срещата премина на приливи и отливи и Григор на моменти бе далеч от максимума на възможностите си, но пък показа характер, печелейки шест поредни гейма, след като изоставаше с 0-2 в решаващия трети сет.  А понякога точно такива победи, постигнати с толкова много пот и борба, са много по ценни и помагат за така нужната в тениса увереност в собствените сили.

Мачът започна отлично за Гришо - сериозно предимство в началото на мача, комбинирано с красива игра и ефектни изпълнения, доведоха до спечелването на четири поредни гейма при резултат 2-2 и сет, приключил само за половин час игра.

В този момент Гранойерс поиска намесата на физиотерапевта заради проблеми в бедрото, последва 5-минутна пауза, а при подновяването ситуацията на корта се промени. Резултатът започна да се движи гейм за гейм и играта бе равностойна, а при 3-3 Григор имаше брейкбол, но не само не го реализира, ами вместо това още в следващия си сервис гейм допусна серия от непредизвикани грешки и Гранойерс спечели подаването му.

Гришо имаше отлични шансове да върне моментално пробива, но в тези моменти испанецът показа смела игра и отличен сервис, успя да задържи подаването си, а малко по-късно и да изравни резултата в сетовете. Проблемите за Димитров не свършиха с този сет и за съжаление продължиха в следващия - още в първия гейм нова порция грешки на Григор позволи на Гранойерс да поведе с ранен пробив, но пък в този момент хасковлията показа хакратер, даде всичко от себе си за бързото връщане на пробива и в крайна сметка успя.

Нещо повече - Гришо продължи да се бори във всяка точка, притискаше противника си още от ретур, опази играта си от непредизвикани грешки, оставайки в същото време агресивен и всичко това доведе до спечелването на общо шест поредни гейма, след като на старта на сета изоставаше с 0-2 и шампионски завършек на този труден откриващ двубой в Монте Карло.

Григор Димитров има да защитава 180 точки от миналогодишния четвъртфинал, което означава, че за да има шанс да остане в Топ 15 и през следващата седмица, ще трябва да повтори постижението си от миналия сезон, записвайки поне още две победи в Монте Карло.

Първото препятствие по пътя към изпълнението на тази цел се казва започналия от квалификациите Алберт Рамос, срещу когото Димитров има две победи от три срещи - 6-1 6-2 за намиращия се в момента под №101 испанец на фючърс през 2008 г., последвана от двубой на чалънджър турнир и успех с 6-2 6-2 за Гришо и нова победа, този път със 7-6(3) 6-3 на АТР турнира в Бостад през 2012 г. Сега съперничеството на двамата минава на ново ниво и ще се срещнат на Мастърс турнир, а двубоят ще се играе в сряда или четвъртък.