Хандбалният Спартак и сестрите плувкини Кадоглу са №1 на Варна за декември

20.01.2014 / 13:08 0

Александър Дечев

Хандбалният Спартак и сестрите плувкини Джорджия и Василики Кадоглу обраха наградите в анкетата за отбор и спортист на Варна за месец декември.

Тимът на Пенко Златев се класира за 1/8-финалите на европейския клубен турнир "Чалъндж Къп" след две победи над английския Руйслийп Ийгълс. В следващата фаза тимът среща финландския Кокс. "Шансовете ни са 50/50. Ще играем за честта на Варна и честта на България", сподели президентът на хандбалния клуб Росен Добрев. Младежите на тима пък спечелиха купата на България през същия месец. За Спартак гласуваха 10-има спортни журналисти, а един вот отиде за баскетболистите на Черно море-Порт Варна.

Джорджия Кадоглу спечели също убедително допитването за спортист №1 на декември. Варненската "златна рибка" грабна златни медали на 100 м съчетано с нов национален рекорд за девойки старша възраст (1.06,05 мин.), на 200 и 400 м съчетано плуване на държавното първенство. От международния турнир "Свети Никола" в Ниш, Сърбия пък състезателката на "Астери" се завърна с два златни, два сребърни и два бронзови медала. Джорджия събра 8 гласа, а 2 има гимнастичката Радина Филипова. Кадоглу спечели и онлайн гласуването в сайта на анкетата, където събра 51,35 процента от вота.

Нейната сестра Василики Кадоглу бе избрана за №1 на спортното училище "Георги Бенковски", след като взе 7 златни медала и подобри 5 национални рекорда за възрастта си на 22-ия международен турнир "Свети Никола" в Ниш. Тя получи и приза за най-добра състезателка в нейната възрастова група. Най-щастлива на награждаването бе тяхната майка и треньорка Гергана Василева.