Хандбалният Спартак спечели бронзовите медали

01.06.2014 / 16:20 0

Хандбалистите на Спартак спечелиха бронзовите медали в мъжкото първенство на България. Варненският тим удари Добруджа с 37:25 във втория мач от малкия финал и затвори серията с 2-0 победи. Двубоят се игра пред около стотина души в СОК "Камчия".

Тимът на Пенко Златев имаше малък аванс след първото полувреме - 16:14, а в началото на втората част гостите от Добрич дори успяха да поведат с 1 гол. Тогава Спартак се стегна и успя да натрупа сериозна разлика за крайната победа.

"Играхме отпуснато през първото полувреме, но в малък финал е така - психологията, настройката и мотивацията не са на нивото, което трябва. Продължавам да твърдя, че ние трябваше да играем финал за титлата, но не зависеше от нас", заяви за Petel.bg президентът на варненския хандбален клуб Росен Добрев.

В 18 ч. днес отново в СОК Камчия е четвъртият мач от финалната серия за титлата между Локомотив (Вн) и Фрегата (Бс). Гостите водят с 2-1 победи, като се играе до три успеха от пет срещи.