И „Монтана“ унизи „Левски“, с 2:0 взе надежден аванс за купата

29.10.2014 / 16:01 6

След ЦСКА лидерът в „Б“ група „Монтана“ е на път да вземе скалпа и на другия гранд на родния футбол „Левски“. В първи осминафинал за Купата на България „сините“ загубиха срамно с 0:2 и задачата им за реванша се очертава твърде тежка, пише "Труд".

Домакините, водени от опитния специалист Ферарио Спасов, поведоха с 1:0 в 42-ата минута, когато отнеха топката от Радослав Тошев в половината на “Левски”, Иван Минчев напредна с нея отляво и пусна към Сергей Георгиев, който успя да плъзне кълбото покрай македонския вратар Наумовски.

Минута по-рано те поискаха дузпа от съдията Станислав Тодоров, след като Иван Минчев засече центриране на Алекс Киров отдясно, а топката рикошира в разперената ръка на бранителя на сините Борислав Стойчев, преди Наумовски да я улови.

В 57-ата минута Минчев пусна към Почански отляво и тръгна зад гърба му. Крилото му върна, а плеймейкърът на домакините пробва центриране, което прехвърли Наумовски и спря в далечния горен ъгъл на вратата за 2:0.

До края монтанци можеха и да увелечат преднината си при бързите контри в разредената защита на столичани.

Наставникът на гостите Георги Иванов направи куп промени в състава си, като сред титулярите от мача срещу „червените“ мястото си запази единствено централният защитник Борислав Стойчев. /"ПЕТЕЛ"

Следете 24 часа в денонощието най-ексклузивните новини от Света, България и Варна в Petel.bg!

Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!