ИУ-Варна с втора победа в "А" група. Академик падна в Бургас

27.10.2014 / 13:39 0

Отборът на Икономически университет-Варна записа втората си победа за сезона в баскетболната „А“ група, след като се наложи над Академик Пловдив със 100:83. Варненци бяха домакини на срещата и стигнаха до победата след страхотна трета четвърт, спечелена със 17 точки разлика. До момента баскетболистите на Петко Делев са без загуба в двата си мача, а пловдивчани са с актив 1-1. В следващия кръг ИУ ще бъде символичен гост на Академик Варна в собствената си зала, а Академик Пловдив посреща Чавдар Троян.

Първите 14 минути на мача бяха много равностойни, като разликата рядко превишаваше 2-3 точки. В средата на втората част домакините се откъснаха напред и на почивката имаха преднина от 9 точки. Преломна в мача обаче бе третата четвърт, която започна със серия от 15-2 в полза на варненци. Те запазиха преднина над 20 точки до края й, а макар че през последните 10 минути авансът им бе намален, той остана стабилен. Победителите имаха категорично предимство в борбата под коша – 48 срещу 26. Както и във вкараните под коша точки – 62:46. Те имаха и 24:4 точки от втори шанс.

Ангел Пейчинов вкара 21 точки и хвана 7 борби за победата на отбора си, 14 плюс 8 добави Денислав Вутев, а с 13 и 6 се отчете Николай Стоянов. За Академик 21 точки, 7 борби и 5 асистенции записа Васил Михайлов, 20 точки и 6 борби регистрира Васил Бачев, а 17 точки отбеляза Мартин Пенев.

Другият варненски тим в тази дивизия – Академик, падна с 61:99 при гостуването си в Бургас на местния Делфин. Мачът започна оспорвано за двата отбора, но след серия от 8:0 в края на първата част домакините от Бургас излязоха напред в резултата. До полувремето разликата стана 23 точки, а след него авансът им продължи значително да нараства и гостите от Варна не успяха да намалят изоставането си. Накрая бургазлии се поздравиха с успех при разлика от 38 точки.

Най-резултатен за победителите беше Гено Рошманов, който отбеляза 18 точки, Евтим Банев добави 16. Емил Димов – 13, а Димитър Найденов и Манол Тончев завършиха съответно с 12 и 10. За Академик Варна с най-много 18 точки завърши Цветомир Куртов, а капитанът Йордан Гаврилов отбеляза 13.