ИУ "Варна" спечели трилър с две продължения

10.02.2014 / 12:59 0

Отборът на „Икономически университет - Варна“ продължи победния си ход в мъжката баскетболна „А“ група в изключително оспорван и драматичен мач като гост на „Академик“ в Благоевград. След две продължения играчите на Петко Делев победиха със 110:106, като това е техният 12-и успех за сезона.

След равностойна първа част домакините имаха 3 точки преднина и след като продължиха да водят до почивката, се откъснаха с 9 напред. След 15:4 в началото на третия период момчетата на Божидар Гьорев поведоха с 22 точки, но в следващите 10 мин варненци стопиха разликата, за да изравнят при 81:81. Никола Трайков наниза тройка, но Станислав Цонков върна кош и фаул и мачът влезе в продължение. В последните му секунди гостите бяха с 3 напред, но Трайков отбеляза тройка и прати двубоя в ново продължение при 97:97. Още в началото на вторите добавени 5 мин ИУ поведе и поддържаше 4-5 точки преднина до края.

Станислав Цонков завърши с 32 точки за победителите, 24 отбеляза Антон Диков, а 19 - Денислав Вутев.