Икономическия университет оглави класирането в Регион Изток на баскетболната "А" група

06.11.2016 / 23:51 0

Отборът на Икономически университет-Варна оглави класирането в Регион Изток на мъжката "А" група по баскетбол след победа над Шумен, а вторият отбор на Черно море Тича постигна първи успех в 3-и кръг на първенството.

Черно море Тича - 2 надигра убедително местния съперник Академик Варна със 101:55, след като водеше през целия мач, пише BGbasket.com. Така до момента тимът на Денислав Коцев е с победа и загуба, а съперникът 1-2.

Черно море започна силно мача като още в първия период вкара 30 точки, за да поведе с двуцифрена преднина. До почивката те увеличиха аванс до 27 и през второто полувреме постепенно покачваше разликата, за да стигне до успеха.

Цветомир Куртев бе най-резултатен за успеха с 23 точки. Кристиян Кръстев се включи с 19 точки и 8 борби, 17 отбеляза Мартин Стефанов, а Йоан Йоргов остана с 10. За Академик най-резултатен с 13 точки бе капитанът Симеон Савов, а 10 точки и 6 борби имаше Калоян Георгиев.

Тимът на Петко Делев надигра като гост в зала „Младост” другия тим, който бе без поражение Шумен с 81&72. Така до момента варненци са 3-0, а шумен са с две победи и едно поражение.

Добър старт на мача за ИУ им даде преднина от 19 точки след 10 минути игра и на почивката те водеха с 14. Шумен обаче подобри значително игра в третия период, за да намали изоставането си до 6 точки след третия период. ИУ обаче започна последния период със серия 8:0 и отново се откъсна напред с двуцифрена преднина, за да стигне до крайната победа.

Деян Карамфилов бе най-резултатен за победата с 18 точки и 8 асистенции, а 17 имаше Саша Топчов. Антон Диков реализира 16, а 11 добави Николай Георгиев.

За Шумен най-полезен с дабъл-дабъл от 19 точки и 10 борби беше Васил Михайлов. Димитър Янчев се включи с 16 точки и 7 борби, а 15 борби и 11 точки добави Андрей Иванов.
В следващия кръг, който е междинен и ще бъде на 9 ноември (сряда),  мачовете са ИУ – Черно море Тича -2, Дунав Русе – Шумен и Черноморец – Делфин.