Историческо: Велик Лудогорец тръшна Базел и взе първа победа за България в Шампионската лига (снимки)

22.10.2014 / 23:36 3

Отборът на Лудогорец победи Базел с 1:0 в мач от група "В" на Шампионската лига пред 35 хиляди души на "Васил Левски" и взе първа победа и първи точки за България в Шампионската лига.  Гола вкара Йордан Минев в първата минута на даденото от рефера 3-минутно продължение. Така нашите са втори в групата с 3 точки, колкото имат също Ливърпул и Базел. Подопечните на Георги Дерменджиев обаче са с по-добра голова разлика. Лидер е Реал с пълен актив от 9 точки. "Кралете" треснаха като гост Ливърпул с 3:0 след два гола на Бензема и един на Роналдо.

В 10-ата минута Марселиньо отправи първия точен удар към вратата на гостите. В 18-ата минута българският шампион бе на крачка от гола. Фабио Ешпиньо центрира остро и Марселиньо засече с плонж с глава, но стражът на швейцарците спаси. В 18-ата минута гостите останаха с 10 души, тъй като Дие получи червен картон за грубо нарушение срещу Моци.

С човек повече Лудогорец притисна съперника, но му липсваше завършващия удар. Между 60-ата и 61-вата минута два шута на Ешпиньо бяха отразени от вратаря, а след това малко не достигна на Марселиньо да вкара.

Нашите продължиха да атакуват и в 82-рата минута резервата Хамза се измъкна отляво, но би край гредата. Две минути по-късно отново Хамза насочи топката към вратата след вдигане от фаул, но Васлик изби. Натискът на Лудогорец даде резултат в 91-вата минута. В герой се превърна защитникът Йордан Минев, който с плътен удар прати кълбото в десния долен ъгъл - 1:0.

ЛУДОГОРЕЦ - БАЗЕЛ 0:0

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Стоянов, 80. Кайсара, 55. Терзиев, 27. Моци, 25. Минев, 18. Дяков, 8. Ешпиньо, 7. М. Александров (81-Александров), 84. Марселиньо, 17. Абало (77-Мисиджан), 9. Безяк (68-Хамза)

БАЗЕЛ: 1. Ваcлик, 16. Шер, 17. Сухи, 27. Алижи (75-Ажети), 8. Дие, 20. Фрей, 28. Елнени, 34. Джака, 39. Кала (84-Хамоуди), 25. Гонзалес, 36. Емболо