Италия аут от Световното!

24.06.2014 / 21:05 1

Италия отпадна още в груповата фаза на Световното първенство! Адзурите бяха победени с 1:0 от Уругвай и останаха на трето място в крайното класиране на група „D”. Единственото попадение бе дело на Диего Годин, а срещата се запомни с нова канибалска проява на Луис Суарес, безумен Марио Балотели и скандален червен картон на Клаудио Маркизио.

Първото полувреме не предложи нищо интересно на феновете на футбола. Италия владееше повече топката, но повечето удари бяха към вратата на Буфон. На него обаче му се наложи само веднъж да се намесва ключово. Луис Суарес бе изведен сам срещу италианския страж, но ъгълът бе малък и Буфон изби топката. Тя попадна в Лодейро, чийто удар също бе париран от вратаря.

Най-запомнящ се през тази първа част бе Марио Балотели. Италианският нападател отново напомни за нрава си и си изпроси глупав жълт картон, който ще му попречи да участва в следващата среща на Италия, която ще е на следващото Световно. Лудата глава на италианския футбол се запомни и с няколко несериозни отигравания, които лишиха тима му от опасни атаки.

Чезаре Прандели не издържа поведението на Балотели и го изкара на почивката. Втората част в началото бе скучна, но директен червен картон на Клаудио Маркизио промени събитията на терена. Играчът на Италия влезе остро за една топка, ритна в коляното Аревало, а съдията Марко Родригес го прати под душовете.

Оскар Табарес веднага направи промяна в състава си и Уругвай заигра по-офанзивно в търсене на така нужния гол. Това обаче отвори пространства в отбраната на тима.

Луис Суарес имаше добра възможност малко по-късно, но ударът му от точката на дузпата бе избит от Буфон.

Напрежението на терена се засилваше с всяка изминала минута. Луис Суарес отново се прояви и захапа за рамото Джорджо Киелини, но съдията не видя действията на уругваеца и не му показа червен картон. В мач на Ливърпул в английската Висша лига Суарес захапа Бранислав Иванович и бе наказан за 8 мача.

Минута по-късно падна и голът за Уругвай. Диего Годин бе изпуснат от бранителите при центриране от корнер и прониза Буфон за победното 1:0.

Италианците отвърнаха с опасен удар от фаул на Пирло, но силите не им стигнаха за повече.