Италия победи Англия с 2:1

15.06.2014 / 08:29 0

worldcup.sportal.bg

Италия победи Англия с 2:1 на "Арена да Амазония" в дербито от Група "D" на Мондиал 2014. Двата отбора изнесоха много качествен и интересен двубой, като през цялото време търсеха победата. До нея в крайна сметка стигнаха "адзурите", които първо поведоха чрез гол на Клаудио Маркизио (35') и въпреки че 120 секунди след това допуснаха изравняване след попадение на Даниел Стъридж (37'), спечелиха трите точки. Победният гол бе дело на Марио Балотели (50').

Селекционерът на "трите лъва" Рой Ходжсън започна с доста офанзивна схема, в която Даниел Стъридж бе на върна на атаката, а зад него действаха Рахим Стърлинг, Уейн Рууни и Даниел Уелбек.

139

Както стана ясно по-рано днес, титулярният страж на "адзурите" Джанлуиджи Буфон пропусна двубоя, а може би и целия шампионат, заради контузия в глезена. Вместо него игра Салваторе Сиригу , който направи страхотен мач. Марио Балотели бе на върха на атаката на Италия .

Възпитаниците на Рой Ходжсън започнаха доста по-активно, действайки с огромна енергия и много скорост. Стърлинг, Рууни, Уелбек и Стъридж създаваха доста трудности на бранителите в синьо с пресата, която налагаха, с бързината си и смяната на местата си. Още в четвъртата минута Стърлинг можеше да открие след пробив през центъра и хубав изстрел от границата на наказателното поле, след който топката профуча на сантиметри встрани от целта. Веднага след това Хендерсън нанесе и първия точен удар, но Сиригу спаси. Още една много добра възможност имаха англичаните в 24-ата минута, когато Уелбек проби отдясно и опита подаване към Стъридж, топката рикошира в крака на Бардзали и като по чудо не попадна във вратата, излизайки в ъглов удар.

139

През първия половин час играчите на Прандели отправиха само два по-опасни изстрела от дистанция - чрез Кандрева и Балотели. В 35-ата минута обаче именно Италия излезе напред в резултата.  "Адзурите" изпълниха корнер, Пирло пропусна хитро за Маркизио, който с плътен удар от над 20 метра прати топката във вратата на Харт. Само 120 секунди по-късно англичаните изравниха. Стърлинг изведе много добре Рууни отляво, а нападателят на Манчестър Юнайтед центрира перфектно към далечната греда, където Стъридж засече отблизо - 1:1.

139

В добавеното време на първото полувреме Италия имаше две чудесни възможности да поведе отново. Първо Балотели бе изведен в наказателното поле, премина покрай Харт и от много малък удар стреля технично. Топката влизаше под напречната греда, но Ягиелка успя да изчисти с глава. При последвалия корнер Кандрева се озова в стрелкова позиция, но топката срещна гредата.

Пет минути след подновяването на играта Кандрева преодоля лесно Бейнс, след което центрира топката към Балотели, който засече с глава 1:2.

В 56-ата минута капитанът на Англия Стивън Джерард падна в наказателното поле след единоборство с Палета, но самият играч не изрази претенции за дузпа. Рууни пропусна чудесна възможност да изравни в 62-ата минута, когато получи от Бейнс, нагласи топката на десния си крак, но стреля встрани. Малко след това Сиригу спаси силен изстрел отблизо на Баркли.

139

Англия продължи да търси изравнителния гол, но резервният страж на "адзурите" действаше все така уверено дори когато отбраната пред него се пропукваше. Бейнс и Джерард опитаха късмета си от пряк свободни удари, но така и не успяха. В добавеното време Андреа Пирло изпълни един от специалитетите си, след който топката разтресе напречната греда. Това бе и последният щрих от този интересен сблъсък.

Англия - Италия 1:2

0:1 Маркизио 0:1 (35)
1:1 Стъридж (37)
1:2 Балотели (50)

Англия : Харт; Джонсън, Кейхил, Ягиелка, Бейнс, Джерард, Хендерсън; Стърлинг, Рууни, Уелбек; Стъридж

Италия : Сиригу; Дармиан, Палета, Бардзали, Киелини; Де Роси, Верати, Пирло, Маркизио: Канрева; Балотели