Каратеките на Емо Костов обраха наградите в Ню Йорк

25.06.2014 / 10:19 0

Каратистите на Емил Костов обраха наградите на престижното международно отворено първенство на без-категории "ALL AMERICAN OPEN CHAMPIONSHIPS". По традиция турнирът се проведе в залата на "Хънтър Колеж" в Манхатън с участието на 99 състезатели от различни възрасти и държави. Любопитното е, че нямаше категории при мъжете, а дисциплина "ката" също се различава от другите първенства, защото мъже и жени се съревновават заедно. Отборът на Шихан Емил Костов бе от 7 състезатели, които спечелиха 9 награди.

При децата Богомил Костов е първи на "ката" и трети на кумите, като в първата среща победи с ипон, а във втората отпадна американец.

Тони Трифонов се завръща с трето място при юноши на кумите 15-17 г., чиито съперници бяха с над 10 кг. по-тежки от него. Симона Стоименова се класира втора на ката и кумите при девойки 14-15 г., като отпадна на финала от представителка на домакините.

При девойки 16-17 г. на кумите Зорница Костова елиминира своите съпернички от Канада и Боливия и стана шампионка. Зорница спечели и трето място на ката.

Гергана Апостолова защити отново своята титла на ката сред мъжете и жените. След нея се наредиха Унгарката Вивен Халас и Тошиаки Хаши – САЩ. Христо Йорданов остана 6-ти.

Най-зрелищни бяха срещите при мъжете. Захари Дамянов, който миналия месец защити европейската си титла, не можа да повтори успеха си в Америка, където три пъти печели турнира. В All American Open 2014обаче участваха много силни бойци, като Алехандро Наваро (Испания), Дармен Садвокасов и Илия Карпенко (Русия), Такаичи Онума (Япония), Стоян Николае (Румъния) и др. Захари отпадна на финала от предствителя на Украйна - Олександър Йеременко и се класира втори.

Шихан Емил Костов, който беше съдия и главен рефер на повечето срещи, участва на следващия ден заедно с Гергана Апостолова в традицонния семинар с Директора на Международната карате организация киокушинкайкан Канчо Шокей Мацуи.