Кирил Домусчиев: Ние сме история за футболния свят

18.09.2014 / 00:11 3

Босът на Лудогорец Кирил Домусчиев коментира дебюта на отбора в групите на Шампионската лига. Тимът е в група "В" с Реал (Мадрид), Базел и Ливърпул, а собственикът вече поглежда по-смело от последното място. Вчера “зелените” изиграха отличен мач на “Анфилд” и загубиха незаслужено с 1:2 след гол от дузпа в последната минута.

"Някой път Бог дава, но и Бог взима. Получи се равностоен мач. Факт беше, че всички от Ливърпул признаха, че реалният резултат равният. И аз не съм спал тази нощ както много други хора от емоция. Не можеш винаги да печелиш и съдбата да бъде с теб. Днес ни взе, но някой път ще ни помогне в друг важен мач. Доста често, нашите фенове огласяха цял „Анфилд" с песните си , което се рекорд. Това е нещото, което ми направи най-приятно впечатление. След последния съдийски сигнал се спрях и видях публиката на Ливърпул как аплодира нашата публика. Такова нещо не съм виждал. Три четири дена преди това гледах някакъв мач на някакво „Коматево", където бяхме плюти и обиждани, а сега се срещаме с публиката на Ливърпул, която се държа по феноменален начин с нас. Никога няма да забравя този момент, призна босът.

- Нямах възможност да гледам повторения на дузпата. Спорна е. Другото, което ми направи лошо впечатление, беше, че съдията беше чак на центъра. Свири дузпа при положение, че съдиите зад вратата не реагираха по никакъв начин. За мен доста съмнителна дузпа, но явно така е било писано. Положението с Марселиньо също е дискусионно, можеше да се отсъди дузпа. Ние сме дебютант, новобранец и е нормално да ни наказват по всякакъв начин.

Ние сме история за футболния свят. По време на обяда със собствениците на Ливърпул и Кени Далглиш им разказах доста неща. В тези разговори ни гледаха доста ехидно : „Как е възможно вие с тези 6 млн. евро да влезнете в ШЛ?!?!". Аз им обясних, че това са възможностите на България. На полувремето те бяха толкова учудени, че признаха: "Парите не играят".

"Редица клубове питаха за Кайсара. Нека видим какво ще се случи с него, той е много полезен. Не продадохме Безяк, защото просто не намерихме по-добър. Класните нападатели не искат да идват в България, затова обаче взехме Хамза, който вече се бе аклиматизирал в „А" група. Никой не се е замислял за парите, ние вече не играем за пари, а за престиж, пише блиц.

"Не съм давал на Моци 350 000 евро. Измишльотини на румънците, това няма как да стане. При нас има много голяма финансова корекнтост , но и няма колосални изхвърляния. Те първо ще повлияят на бюджета, а второ и на атмосферата в отбора. Не съм такъв човек да хвърлям пачки, това да не е чалгаджийница?

Грешката не е на Борян, а на Александров. Той трябваше да остави топката или да подаде с глава. Вратарят нека не забравяме, че той не бе подготвен за такъв мач. Относно Моци, в Ливърпул най-евтиният играч е 15 млн. паунда, нормално е да допусне грешка. 83 минути Балотели не се видя, беше охраняван много добре. Трябва да се представим достойно и срещу Реал (Мадрид). Ще се представим по-добре от Базел при всички положения".

"Продължавам да съм оптимист, че може да бъдем втори или трети в групата. Ако имахме една „Маракана" със 150 000 души, ние щяхме да я напълним. Очаквам тези дни позитивен резултат от УЕФА и да бъде пуснат Сектор „А" в експлоатация. Дойдоха посредници, за да ми предлагат да купя клуб от Премиършип. Клубовете там получават огромни средства от реклами и ТВ права. Не е вярно, че съм искал да купувам ЦСКА. Сматам, че дълговете на „червените" едва ли са намалели.

Ултрасите на ЦСКА по традиция се поддържат със Стяуа. Аз с някои от техните ръководители се познавам. Не съм им обиден, че са викали за румънците. Това си е част от българския фолклор, аз това не го одобрявам."