Китанов пази за България, младежките национали бият 2:0

04.09.2015 / 23:19 0

Вратарят на Черно море Георги Китанов изигра отличен мач за младежките национали в евроквалификация срещу Румъния. Нашите спечелиха с 2:0, а Китанов имаше страхотни намеси на вратата и бе с основна заслуга за сухата мрежа.

В 12-ата минута стражът отрази удар на Табакариу. Малко след това България поведе в резултата. Александър Василев бе съборен от Табакариу и реферът отсъди фаул. Футболистът на Лудогорец центрира към Георги Минчев, който реализира – 1:0 за младите лъвчета.

Първата опасност за второто полувреме беше пред Китанов, но стражът на трикольорите спаси опасен шут на Паун от фаул в 52-ата минута. Само 120 секунди по-късно откъсващия се сам срещу вратаря Антонио Вутов бе задържан от Табакариу и румънският защитник логично получи директен червен картон. Към края на срещата българските футболисти отново погледнаха по-сериозно към домакинската врата. В 83-ата минута добра контраатака завърши с пас към резервата Георг Илиев, който стреля, но стражът на румънците изби в корнер. В последните минути обаче халфът на Литекс Никола Колев се разписа и подпечата победата на България.