Комодор остана четвърти в държавното по водна топка след загуба с дузпи

21.11.2014 / 07:30 1

Отборът на Комодор завърши на четвърто място в държавното първенство по водна топка, след като изгуби драматично след изпълнение на дузпи малкия финал с Локомотив-Никола Нанов в София.

Варненци изоставаха с 3:7 в началото на последната четвъртина, но със страхотна игра стигнаха до четири безответни гола за крайното 7:7 в редовното време. Съгласно новия регламент вече не се играят продължения след двубой, който задължително трябва да излъчи победител. Затова се наложи иплънението на дузпи. След първите 5 удара и от двата отбора резултатът отново бе равен – 4:4, след като съперниците направиха само по един пропуск. При шестите изпълнения обаче домакините бяха точни, а Комодор пропусна и така не успя да влезе в Топ 3.

Днес стартира турнира за Купата на България, в който освен Комодор, играят още два варненски тима – Черно море 1948 и Дръзки.