Куп домакински медали на параолимпийския турнир „Варна 2014”

07.09.2014 / 16:37 0

Представителите на морската столица се представиха силно на параолимпийския турнир „Варна 2014”. Надпреварата тази година бе в три вида спорт – тенис на маса, вдигане на тежести и спортна стрелба.

В турнира по пинг-понг над всички бе варненецът Денислав Коджабашев, който е национал и съвсем наскоро спечели два златни медала – на сингъл и двойки, от световното първенство за хора с увреждания до 23 години във Варна.Там спечели два златни медала в групата си - на сингъл и двойки. Денислав стана първи в OPEN класа, а също така и в групата си - клас 10. При жените в клас 6 първа е Богомилка Манолова от Икар (Варна). Мария Петрова от НСА стана победителка в клас 9. При мъжете в клас 5 на първо място е Любо Вангелов от Никея (Варна). В клас 7 първо място за Желез Атанасов от същия клуб. В клас 6 злато за Петко Канов от Сливен. В клас 8  Йордан Митев от Пловдив бе над всички. В клас 9 шампионът се казва Георги Колев от Никея. В отборното класиране първи са Никея с 59 т., пред Атлант (Варна) с 21 т. и Палталия (Кюстендил) с 18 т.

Във вдигането на тежести на първо място при жените е Есмерай Ибрям от Бургас. При мъжете златото спечели Христо Иванов, също от Бургас. В спортната стрелба златен медал при жените в клас R1 завоюва Богомилка Манолова от Варна. В клас R4 на първо място е Милена Тодорова от Добрич.

Снимка: "Народен спорт"