Левски победи Черно море с 1:0, не дадоха чиста дузпа за варненци

06.04.2014 / 21:23 4

Левски победи Черно море с 1:0 в среща от петия кръг на плейофите на стадион "Георги Аспарухов". Това бе първо поражение на "моряците" във втората част на първенството на "А" група. Даниел Димов отбеляза великолепен гол с шут от 27-28 метра. Халфът, който е юноша на "моряците", отказа да се радва от уважение към бившия си тим.

Още в 35-ата секунда Валери Домовчийски се откъсна, след което преодоля Белаид и стреля, но Горан Блажевич изби. В осмата минута Божинов стреля от фаул, но Георги Китанов спаси без проблем. Владислав Мисяк пропусна в 11-ата минута отлична възможност след подаване на Пламен Крумов, като прати топката в аут. Страховит удар на Димов спря в горния ляв ъгъл на Капитанов в 17-ата минута за 1:0. Последваха опасни атаки към двете врати, а в 28-ата минута Христо Ристосков не даде чиста дузпа за гостите. Блажевич повали в малкото наказателно поле Домовчийски, който се опитваше да го преодолее. До края на първата част липсваха чисти положения, а треньорът на варненци Георги Иванов-Гонзо бе изпратен с аплодисменти на почивката.

Втората част започна със скандирания към Иванов от Сектор Б. Още в първата минута Радослав Цонев стреля отдалеч, но Китанов изби в корнер. Владо Гаджев получи травма и напусна принудително в 60-ата минута, когато го замени Станислав Ангелов. Домакините оставиха изцяло инициативата на гостите, които в 62-ата минута чрез Домовчийски можеха да изравнят, но той стреля слабо. Блажевич трябваше да се намесва на два пъти с крак.

В 90-ата минута Ангелов бе изведен добре отдясно от Чмовш, но стреля лошо встрани от вратата.

Левски - Черно море 1:0

Голмайстори: Д. Димов (17)

Левски: Блажевич, Крумов, Чмовш, Белаид, Старокин, Д. Димов, Гаджев (60 Ангелов), Р. Цонев (66 Бастош), Рамос, Мисяк, Божинов (70 Макриев)

Черно море: Китанов, Александров, Станчев, Ж. Атанасов, Венков, Д. Георгиев (76 Расим), Еденилсон, Окоро (71 Д. Атанасов), Божилов, Бакари, Домовчийски (68 Коконов)

Съдия: Христо Ристосков

Жълти картони: Старокин, Белаид, Бастош, Димов; Бакари