"Литекс" дръпна на върха, "Пирин" изпусна дузпа

15.08.2015 / 00:23 1

Икономична домакинска победа на "Литекс" с 1:0 над последния "Пирин" позволи на ловчанлии да дръпнат на върха в "А" група с три точки пред втория "Берое", който обаче е с мач по-малко.

Старозагорци играят в понеделник с "Черно море" в Стара Загора и при победа с три и повече гола ще изместят "оранжевите" от първото място, пише 24 часа.

Пред по-малко от 1000 зрители на стадиона в Ловеч домакините измъкнаха победата с гол на "обичайния заподозрен" Данило Асприля. Таранът излезе начело при реализаторите в "А" група с четвъртия си гол за сезона, отбелязан от него в 30-ата минута.

В 65-ата минута бе отсъдена спорна дузпа за "Пирин" след падане на Тони Тасев. Потърпевшият сам се нагърби с изпълнението, но вратарят Винисиус спаси. Още по-голям пропуск направи при добавката Стилян Николов, който на празна врата прати топката в аут.