Ливърпул се издъни дни преди мача с Лудогорец в София

23.11.2014 / 17:41 0

Отборът на Ливърпул записа поредната горчива загуба от старта на новия сезон във Висшата лига. Като гост на Кристъл Палас в 12-ия кръг „червените” се изложиха много и паднаха с 1:3 от опонента, който на практика им отне надеждите за титлата през миналата година. Дуайт Гейл, който тогава реализира два гола при знаменитото 3:3, отново порази мрежата на мърсисайдци, а същото сториха Джо Ледли и Миле Йединак, пише "Гонг".

Три дни преди мача си с Лудогорец в Шампионската лига, мърсисайдци не пропуснаха да демонстрират безобразната си игра в защита, заради която вече имат 6 загуби в английското първенство (точно половината от мачовете им дотук.)

Началото на срещата едва ли можеше да бъде по-добро за гостите, които в сряда ще играят срещу Лудогорец в София. Още във втората минута двете бивши звезди на Саутхемптън Адам Лалана и Рики Ламбърт изработиха първия гол на тарана, откакто последният облече „червената фланелка”. Лалана даде страхотен висок пас към пробилия на скорост Ламбърт, който си укроти елегантно кълбото около точката на дузпата и го търкулна в долния ляв ъгъл.

Скоро обаче колебливата защита на мърсисайдци започна да поддава под напористите атаки на лондончани. В 17-ата минута Яник Боласие получи на около 30-ина метра от вратата, поведе си дълго напред и шутира силно с десния крак. Симон Миньоле се опъна, но нямаше какво да направи. Топката обаче срещна гредата, което изненада почти всички бранители на Ливърпул, а кошмарът от миналата година Дуайт Гейл без проблеми намери опразнената мрежа за 1:1.

Гостите сътвориха една от редките си опасни атаки в 34-ата минута, когато Ламбърт и Джо Алън размениха пасове помежду си, а халфът центрира към нападателя, който стреля с глава покрай лявата греда.

Към края на полувремето Боласие пропиля два последователни шанса да направи обрата пълен. Първо в 43-ата минута той бе блокиран от защитник в наказателното поле преди да успее да стреля от обещаваща позиция, а в добавеното време прати изстрела си от границата на пеналта над вратата.

След почивката мърсисайдци успяха да наложат лека доминация на вече доста мокрия терен, ала защитата пред Хулиан Сперони действаше много компактно. Най-опасното, до което Ливърпул стигна в тези минути, беше далечен изстрел на Стивън Джерард  в 57-ата минута, който премина доста покрай лявата греда.

В 70-ата минута играчите на Брендън Роджърс направиха много добра атака, която премина отляво през Глен Джонсън, който центрира много добре пред вратарското поле. Там Сперони беше неубедителен и не можа да улови топката. За негов късмет Рики Ламбърт не отправи сполучлив удар по топката.

Минутка след това Коутиньо и Стърлинг елиминираха куп играчи на Кристъл Палас, а английският национал пусна вдясно за Хавиер Манкийо. Крайният бранител от 8-9 метра по диагонала нанесе разочароващ удар, преминал много далеч от целта.

Досущ като последния мач на „Селхърст Парк” (през май месец тази година) прекаленият акцент върху атаката изигра лоша шега на мърсисайдци. В 79-ата минута при един тъч за Палас отдясно Боласие с огромна лекота надигра Деян Ловрен, като прехвърли топката над него, продължи към наказателното поле и върна назад за непокрития Джо Ледли. Уелсецът без проблем от 7-8 метра опъна мрежата зад Миньоле.

Още в следващата атака Ливърпул трябваше да получи дузпа, след като Джейми Уорд си помогна с ръка, за да спре Рахийм Стърлинг в наказателното поле. Съдията обаче остана безмълвен и играта продължи.

А за Палас това се случи по най-добрия начин. В 81-ата минута домакините получиха правото да изпълнят фаул на метър-два пред дъгата. Капитанът Миле Йединак стреля фалцово над стената и прати кълбото неспасяемо в горния ляв ъгъл.

Четвъртата поредна загуба за "червените" ги свали до 12-ото място с 14 точки, на 4 от зоната на изпадащите. Палас пък дръпна до 15-ата позиция, като вече има две точки по-малко от днешния си опонент.