Локомотив (Вн) отново тресна Фрегата. Хандбалната титла се решава в пети мач

01.06.2014 / 21:04 0

Хандбалистите на Локомотив спечелиха с 24:23 четвъртия двубой от финалната серия за титлата при мъжете срещу Фрегата. Така варненци изравниха победите на 2-2 срещу бургаския тим, след като биха съперника си и вчера. Така пети мач ще реши новия носител на шампионската титла. Той ще се играе в Бургас на 7 юни.

Треньорът на "железничарите" Никола Карастоянов не можеше да разчита на един от асовете си - Йордан Михайлов, а освен това на вратата вместо Иван Иванов започна Веселин Ангелов. Младият състав на варненци натрупа добър аванс през първото полувреме, след което резултатът бе 17:13. През втората част гостите успяха да изравнят, но две минути преди края Тансер Юсню отбеляза победното попадение и тимът му би с 24:23.

"Изключително съм доволен от сърцето и желанието на момчетата. Бихме с много млад състав, което ме прави още по-щастлив. Вярвам, че можем да излезем крайни победители в серията, въпреки че изоставахме с 0-2 победи", заяви за Petel.bg Никола Карастоянов.