Лудогорец направи равенство при гостуването си на Дюделанж

22.07.2014 / 21:02 0

Отборите на Лудогорец и Дюделанж завършиха 1:1 в среща-реванш от втория квалификационен кръг на ШЛ, който се проведе в Люксембург. Така след общ резултат 5:1 от двата мача орлите се класираха за следващия етап на надпреварата, където ще срещнат сръбския гранд Партизан. Голът за разградчани вкара Роман Безяк в началото на втората част, а десет минути преди края на срещата Тюрпел изравни.

За равенството повече трябва да съжаляват домакините, които имаха още три отлични положения за гол, последното от които бе в даденото от рефера продължение на мача, но Шулц не успя да вкара след удар с глава от 3-4 метра. Орлите започнаха по-активно срещата. В 4-та минута Ешпиньо стреля опасно от фаул, но над напречната греда. Последваха две опасни влизания на Луму и Марселиньо в наказателното поле на домакините, но в последния момент бранители на Дюделанж успяваха да им изчистят топката. Постепенно играчите на Дюделанж изнесоха играта напред и в една две ситуации за малко не създадоха сериозни главоболия на българския страж Владо Стоянов. В 32-та минута домакините получиха право да изпълнят корнер за пети път.

След неговото центриране Морейра стреля с глава, но високо над вратата. Седем минути по-късно Давид Дуурпел имаше отличен шанс да открие резултата. Нападателят излезе фронтално сам срещу Владо Стоянов, но стражът на орлите спаси неговия шут. Втората част започна с ново опасно положение пред българската врата. Педро надбяга Барт и стреля от 12-13 метра, но в аут.

Положението стресна орлите, които в 51-та минута успяха да открият резултата. След разбъркване пред наказателното поле на домакините Козмин Моци пусна балонен пас към Безяк, който бе изпуснат от отбраната на Дюделанж и останал сам срещу вратаря не сгреши - 1:0 за Лудогорец. Попадението не уплаши домакините, които продължиха да са равностойни на българския шампион. В 73-та минута Карапетян отправи удар от фаул от 25 метра, който премина покрай лявата греда. Секунди по-късно нов шут, този път на Бензуен, попадна в ръцете на Стоянов. Орлите отговориха с добра атака и центриране отдясно на Вандерсон в 76-та минута, което бе изчистено в корнер. В 81-та минута логичното, предвид играта на двата отбора в този мач, се случи и Дюделанж успя да изравни. Тюрпел бе изпуснат около границата на наказателното поле, финтира бранител на орлите и с мощен шут не остави шанс на Владо Стоянов. До края на мача домакините атакуваха по-опасно и в даденото от рефера продължение можеха да стигнат до пълен обрат, но изстрелът на Шулц с глава от 3-4 метра попадна в ръцете на Стоянов, пише "Спортал".