Любимците на Папата го зарадваха на рождения му ден. Ще играят финал с Реал (Мадрид)

18.12.2014 / 01:06 0

Сан Лоренсо се класира на финала на Световното клубно първенство. Аржентинският отбор, който е любим на Папа Франциск, поднесе на светия отец прекрасен подарък за рождения му ден, пише блиц.

В полуфинал от турнира „светците” победиха новозеландския Оукланд Сити и в спор за трофея ще се изправят срещу европейския клубен шампион Реал (Мадрид). Финалът на турнира е в събота. Победата на Сан Лоренсо не дойде никак лесно. Секунди преди почивката Емануел Мас направи отличен пробив отляво и центрира за Пабло Бариентос. Халфът от въздуха засече топката в мрежата за 1:0. Съперникът обаче не се предаде и в 67-ата минута изравни. Де Врийс бе изведен в наказателното поле, но хитро пропусна за връхлитащия Анхел Берланга, който се разписа за 1:1.

Така приключи и редовното време. Драмата настъпи в продълженията. Още в 93-ата минута Мауро Матос се възползва от груба грешка на противников футболист и със силен шут препарира стража на „гражданите” Уилямс за 2:1. По този начин Сан Лоренсо се класира за първи път в историята си на финала на турнира. Реал (Мадрид) е фаворит в предстоящия сблъсък. Във вторник "Белият балет" разгроми мексиканския Крус Асул с 4:0.