МФК Спартак спечели втората квалификация за Суперфинала по плажен футбол

27.07.2014 / 14:29 0

Отборът на МФК Спартак спечели втория квалификационен турнир за Суперфинала по плажен футбол. Тимът на Симеон Христов постигна победи във всичките си двубои в Шкорпиловци, а на финала би служебно и МВР, който не излезе на терена, заради контузени състезатели. Мачът за първото място така или иначе бе фиктивен, тъй като четири от седемте тима си осигуриха класирането за финалната осмица още в мачовете в предварителните групи вчера.

Освен МФК Спартак още един варненски тим се класира от турнира в Шкорпиловци - Одесос. Бившият шампион на България загуби един и спечели друг мач от групата си, като би и в двубоя трето и четвърто място, където надигра домакините от Тича (Долни Чифлик). Тичанци за първи път си осигуриха място на финалите. За водения от Валери Велинов отбор много силно игра Иван Мартинов, който стана голмайстор на турнира.

Суперфитналът на държавното по плажен футбол ще се проведе от 22 до 24 август в Бургас. Общо четири варненски тима ще играят там - МФК Спартак, Одесос, Вяра, надежда и любов и ФК МАГ, както и ФК Русе, Тича (Долни Чифлик), Свети Никола и МВР.